Неделя, 22 Юли 2018

Лукойл Академик прескочи групите на ФИБА Къп

Българският шампион с категоричен успех срещу Стяуа

Лукойл Академик прескочи груповата фаза на турнира ФИБА Къп. Тимът на Тони Дечев спечели последното си домакинство, след като се наложи по категоричен начин над румънския Стяуа със 105:76. Двубоят се игра в "Арена Ботевград" поради заетост на зала "Универсиада".

Българският шампион започна мача ударно, като спечели първата част с 26:5, а на почивката преднината вече имаше преднина от 29 точки. След подновяването на играта Лукойл намали темпото, но запази комфортния си аванс и спечели мача.

Най-резултатен за победителите бе Павлин Иванов, който отбеляза 24 точки. За Стяуа с 16 се отчете Дейв Дъдзински.

Последния мач от груповата фаза на Лукойл Академик е на 23 ноември, когато тимът гостува на словашкия Приевидза. За момента българският шампион е на първото място във временно класиране, като с шансове за него е и израелският Бней Херцлия.