Четвъртък, 22 Август 2019
Рилски спортист с трета загуба във ФИБА Къп

Шансовете на тима за продължаване в следващата фаза на турнира намаляха значително

Рилски спортист записа трета загуба в тазгодишното издание на ФИБА Къп. Тимът от Самоков отстъпи при гостуването си на Енисей Красноярск с 84:104.

Двубоят започна равностойно, но през втората част домакините се разиграха и поведоха с 15 точки на почивката. След подновяването на играта Рилски спортист успя да намали пасива си на 4 точки, но Енисей направи серия от 13:0 и спечели мача.

Най-резултатен за победителите бе Сюлейман Бреймо, който записа 22 точки. Толкова има и Ненад Делич за Рилски спортист.

Загубата на българския тим сериозно намали шансовете му за преминаване в следващата фаза. До края на групите, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров имат още две домакинства – срещу Сигал Прищина и Бююкчекмедже.

По-късно днес играе и другият български представител в турнира – Лукойл Академик. Тимът гостува на Бнех Херцлия.