Лудогорец пише история!

Орлите не се дадоха на ПСЖ на „Парк де Пренс“, ще играят в Лига Европа и през пролетта

Българският шампион Лудогорец продължава да пише история в евротурнирите. След като два пъти успя да пробие в груповата фаза на Шампионската лига, сега орлите се превърнаха и в първия роден тим излязъл от тях. В мач от последния кръг на надпреварата Лудогорец не се даде на пълния със звезди тим на ПСЖ, завършвайки 2:2 на „Парк де Пренс“. По този начин разградчани завършиха на трето място в група „А“ с актив от 3 точки. Така европейският поход на водения от Георги Дерменджиев тим ще продължи и през пролетта в елиминационната фаза на Лига Европа.

Резултатът на „Парк де Пренс“ откри Върджил Мисиджан в полза на Лудогорец още в 15-ата минута. След попадението домакините от ПСЖ хвърлиха всички сили в атака, но отбраната на българския тим бе безупречна и успя да неутрализира Едисон Кавани, Анхел ди Мария и компания. Все пак домакините стигнаха до изравнително попадение в 61-ата минута. Тогава точен бе Кавани. Радостта на ПСЖ обаче продължи едва 8 минути преди Лудогорец отново да поведе. При една контраатака Джонатан Кафу проби по крилото и върна към Вандерсон, който с хубав удар не остави никакви шансове на стража на парижани Ареола. Домакините все се добраха до равенството в даденото от съдията продължение, като точен за 2:2 бе Анхел ди Мария.

В другия мач от група „А“ Арсенал разгроми с 4:1 Базел при гостуването си на „Санкт Якуб“. Така артилеристите завършиха на първа позиция в групата с актив от 14 токи. Втори остана ПСЖ с 11. Трети е Лудогорец с 3 пункта, а на последната четвърта позиция се нареди Базел с две точки.