Понеделник, 14 Октомври 2019
И с отсъствието на Неймар Бразилия гази на Копа Америка

На 28 юни съперник на 5-кратните световни шампиони може да бъде "вечният враг" Аржентина

В отсъствието на контузената си звезда Неймар Бразилия разгроми Перу с 5:0 в последен мач от група А на Копа Америка в Сао Пауло. Домакините на турнира решиха всичко още през първата част, когато Каземиро, Фирмино и Евертон се разписаха. След почивката в прегръдките на съотборниците попаднаха капитанът Дани Алвес и резервата Уилиян, а Габриел Жезус пропусна дузпа в добавеното време.

По този начин възпитаниците на Тите печелят своята група със 7 точки и са на 1/4-финал в най-старото континентално първенство в света. На 28 юни съперник на 5-кратните световни шампиони може да бъде "вечният враг" Аржентина, ако успее да докопа третото място в група В, в която е на последно място преди последния мач с Катар.

Бразилия поведе след гол с глава на халфа на Реал Мадрид Каземиро, който засече центриране от ъглов удар и след разбъркване в наказателното поле беше най-съобразителен при добавката. Вторият гол беше още по-куриозен: вратарят на Перу изрита топката, тя се отби от Фирмино, прехвърли го и рикошира от напречния дирек. Фирмино после само замахна, за да излъже вратаря и вкара на празна врата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 32-та минута Евертон направи 3:0 с мощен пробив. В началото на втората част записалият своя мач №112 за Бразилия Дани Алвес завърши с бомба отблизо хубава комбинация с Фирмино, а в 90-та минута влезлият като резерва Уилиян оформи 5:0 с шут в далечния ъгъл.

В другия мач от групата Венесуела надигра с 3:1 Боливия и се класира на второ място с 5 точки. Перу остана трети с 4, а Боливия отпада без спечелена точка.

Довечера от 22 ч. българско време се играят последните мачове от група В: Катар - Аржентина и Колумбия - Парагвай. С 6 точки Колумбия се класира напред като първенец в групата, останалите три тима се борят за второ и трето място - Парагвай е с 2 точки, Катар и Аржентина имат по една.

Източник: kanal3.bg