Четвъртък, 17 Октомври 2019
Левски отпадна от Лига Европа, а Локомотив Пловдив продължи напред

"Сините" загубиха и реванша срещу АЕК Ларнака с 0:4 и приключиха участието си в евротурнирите, предава Канал 3. "Локомотивци" загубиха с 1:3 като гости на „Спартак“ (Търнава), но след победата си с 2:0 преди седмица продължават напред заради отбелязания гол на чужд терен.

Левски - АЕК Ларнака

Мачът започна много лошо за „сините” които останаха без един от най-силните си играчи Хали Тиам, който се контузи още в първата минута и бе принудително заменен от Илия Юруков.

Все пак българският тим можеше да поведе в резултата малко след, това но новото попълнение Найджъл Роберта шутира във вратаря на АЕК.

Гостите стигнаха до така нужния им гол на чужд терен в 10-та минута. Мартин Райнов събори Дану в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. Тричковски застана зад топката и вкара за 1:0.

Макар и останал без шансове да продължи напред Левски опита да атакува , но пропуски направиха Костов и Станислав Иванов.

АЕК вкара и втори гол в 29-та минута. Тричковски получи отлично подаване зад защита на на Левски и с хубав удар се разписа за 2:0.

До края на полувремето Левски така и не намери пътя към вратата на АЕК Ларнака.

След почивката Левски тръгна в атака и можеше да върне един гол чрез Паулиньо в 50-та минута, но ударът му бе спасен.

В 75-та минута нещата станаха още по-тежки за Левски, след като Тричковски вкара третия си гол в мача и оформи своя хеттрик.

Кошмарът стана пълен в 82-та минута, когато Тричковски вкара и четвърти гол.

До края на мача Левски не успя да отбележи дори почетен гол и „сините” приключиха участието си в Лига Европа след общ резултат 0:7.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Локомотив Пловдив - Спартак Търнава

Филип Дангубич откри за словаците в 16-ата минута, след като засече с глава центриране на Ловат от левия фланг.

В 52-ата минута „Спартак“ заличи изоставането след попадение на Богдан Митря от дузпа. До 11-метровия наказателен удар се стигна след нарушение на Дейвид Малембана в наказателното поле, а капитанът реализира хладнокръвно от бялата точка.

В следващите минути отново Мартин Луков беше над всички, като на два пъти не позволи на Собчук и Собат да покачат резултата на 3:0.

Домакините достигнаха до трети си гол в 71-ата минута. Негов автор стана Рафаел Таварес, който се разписа след центриране и грешка в защитата на “черно-белите”.

Три минути по-късно Ален Ожболт, след пробив и асистенция на Бирсент Карагарен вкара

Безценния за „смърфовете“ гол, който класира отбора в третия квалификационен кръг в Лига Европа.

В следващия кръг на пловдивчани ще се изправят срещу френския Страсбург.