Сряда, 21 Ноември 2018

Хърватия се класира за финал на Мондиал 2018

Хърватите победиха Англия с 2:1, победния гол заби Марио Манджукич в 110-ата минута на мача

Хърватия победи Англия с 2:1 след равенство и гол в продълженията след равенство в редовното време – 1:1, предаде Агенция "Фокус".

На стадион „Лужники“ в Москва Англия откри резултата още в 5-ата минута с гол на Киърън Трипиър от пряк свободен удар. Изравнителният гол за хърватите отбеляза Иван Перишич в 68-ата минута и редовното време завърши наравно 1:1.

В продълженията Марио Манджукич отбеляза гол в 110-ата минута и прати хърватите за първи път в историята на финал на Световно първенство.

Англия отново бе спряна на полуфиналите след 1990 година в Италия, където загубиха от бъдещия шампион Федерална Република Германия след дузпи.

В спора за титлата хърватите ще играят срещу Франция.