Сряда, 26 Юни 2019
Силен старт от самото начало на планинския шампионат за Green Fox Motorsport

Пилотите на Green Fox Motorsport се класираха втори в отборното класиране в Шумен.

През изминалия уикенд се проведе първи кръг от шампионата на България по Планинско Изкачване – „Мемориал Валерий Великов“ в град Шумен. Рекорден брой пилоти се събраха и взеха участие в 3350 метровото трасе край местността „Кьошкове“.

83 участника, разделени в три категории, преминаха успешно техническия преглед в събота.

Голямата изненада в класирането поднесе Васко Въжаров (Opel Astra – Категория 2). За пореден път изненада конкуренцията и зарадва многобройната публика със своите атрактивни преминавания, показвайки скорост във всяка една част от трасето през двата дни. Въжаров зае четвъртата позиция в генералното класиране на състезанието, а в Категория 2 се нареди на второто стъпало на почетната стълбичка.

Снимка: Martin Nacev (Mphotography)

Седма позиция в генералното класиране за Косю Йорданов (Renault Megane – Категория 3). Йорданов бе най-бърз от атмосферните автомобили и спечели първото място в своя клас E1-2000 (автомобили до 2000 куб.см).

Александър Димитров (Citroen Saxo – Категория 3) за пореден път доминираше в своя клас Е1-1600 (автомобили до 1600 куб.см) и безпроблемно си осигури първото място.

Росен Костов за първи път се появи със своя нов автомобил Peugeot 106 MAXI (Категория 3). За съжаление повреда в скоростната кутия го извади от надпреварата още в съботния ден.

В клас Е1-3500 (автомобили до 3500 куб.см) конкуренцията бе много голяма. Димитър Кондев (Opel Corsa OPC – Категория 3) се класира на 8-мо място, а Петър Ангелов (BMW E30 – Категория 3) на 10-то място. В този клас автомобилите с четири задвижващи колела диктуваха темпото.

Димитър Кондев Петър Ангелов

Второто място в N-1600 (автомобили до 1600 куб.см) успя да заеме Искрен Пондев (Peugeot 106 – Категория 1).

Втори кръг от шампионата по Планинско Изкачване на България ще се състои на 04-05.05.2019г. в Гоце Делчев.

Източник: GreenFoxMotorsport.bg