Сряда, 19 Юни 2019
Българският национален отбор по волейбол загуби от Китай

Следващият мач на България е в събота срещу световния шампион Полша

Българският национален отбор по волейбол загуби от Китай с 0:3 гейма в мач от Лигата на нациите. Поражението е трето поредно за тима на Силвано Пранди в турнира.

Мачът започна по- добре за Китай, който водеше до средата на гейма. След второто техническо прекъсване България поведе и имаше отлична възможност да затвори гейма при 24:23, но Китай записа три поредни точки и геймът приключи при 26:24 за домакините.

Втората част започна още по- слабо за българите, които допуснаха много грешки на сервиз, а блокадата не сработи. Азиатците поведоха убедително и не позволиха на България да навакса резултат и направи 2:0 след 25:20.

В третия гейм бе видимо, че "лъвовете" имат проблем в играта си във всеки един аспект, а дългото потъване от Аржентина до Китай определено оказа влияние и свежестта отсъстваше в полето на нашия тим. Домакините стигнаха до мачбок при 24:14 и в крайна сметка затвориха мача с 3:0 след 25:17.

Следващият мач на България е в събота срещу световния шампион Полша.