Понеделник, 19 Август 2019
Григор се бори, но пак не успя да победи Федерер

В третия и четвъртия сет болка в дясната ръка измъчваше българина

Григор Димитров загуби за пети пореден път от своя идол в детството Роджър Федерер и напусна откритото първенство на Австралия след третия кръг.

Швейцарецът, за когото това бе победа №300 в турнирите от "Големият шлем", се наложи с 6:4, 3:6, 6:1 и 6:4.

В третия и четвъртия сет някаква болка в дясната ръка очевидно мъчеше българина и често ударите му бяха нелогично неточни.

Още след първия гейм мачът беше спрян заради дъжд. Наложи се да затварят подвижния покрив, а децата, които подават топките, трябваше да подсушат корта с кърпи.

Преди двубоя Федерер - Димитров Мария Шарапова спечели своята победа №600 в професионалния тенис и се класира на 1/8-финала. Бившата приятелка на Гришо надделя над американката Лорън Дейвис с 6:1, 6:7 (5), 6:0.