Вторник, 23 Октомври 2018

Григор Димитров безапелационен срещу Сам Куери в Шанхай

Григор Димитров победи Сам Куери с 6-3, 7-6(3) за 81 минути и се класира за четвърфинал на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай.

Най-вероятният му съперник утре ще бъде световният №1 Рафаел Надал.

Хасковлията успя да ограничи щетите от страхотния сервис на противника си, вкара играта в желаното от него русло и направи само 9 непредизвикани грешки в мача.

Американецът започна в агресивния си стил и затрудни Димитров първия гейм. Куери започна да реди силни сервиси, но Гришо отговори със същото.

В четвръртия гейм първите подавания на американеца спряха да влизат след 30-0 и Димитров успя да го накара да бърка след разигравания. Пробивът стана факт и хаковлията пое юздите на мача в свои ръце.

Кури се опита да се върне веднага, но тогава първият сервис на Гришо го извади от ситуацията. Той достигна до 3 сетбола при 5-2, но не можа да върне добре нито един от следващита 5 сервиса.

Гришо реализира сетбола на свое подаване със страхотен ас, напразно оспорван от противника му. Частта продължи 33 минути с резултат 6-3.

Успокен от благоприятния развой Гришо проспа първия си сервис гейм във втория сет и беше пробит на нула. За щастие той се концентрира и бързо отговори със същото, възползвайки се от прибързаните действия на съперника си.

До тайбрека двамата си печелеха лесно подаванията, като само хасковлията по правило губеше първата точка.

Решителния гейм започна с предимство на американеца, който поведе с 1-0 и 3-1. Той прибърза при следващото разиграване, изпращайки топката в аут. Последваха силни сервиси на Григор, нови грешки на Куери и победа за българина.

Гришо успя да ограничи американеца до 12 аса. Във вчерашната си среща с Тиафо, Куери заби 24 точки от първи сервиси. И двамата се представиха слабо на второ подаване. Гришо спечели 64% от точките в тези случаи, а Сам 58%. Асовете на българина бяха 10.

Куери играе агресивен тенис. Димитров умее всичко и това му дава възможност да отговоря със същото. В случая непредизвиканите грешки решиха мача. Куери направи 24, а Димитров само 9. Уинърите са 23 към 20 в полза на американеца.

Най-вероятно Рафаел Надал ще победи днес Фабио Фонини. Това ще насрочи за утре четвъртфинал Димитров - Надал. В събота в Пекин Гришо взе сет на световния №1. Време е да вземе два.