Вторник, 25 Юни 2019
България се сбогува окончателно с олимпиадата в Рио

Волейболистите ни загубиха с 0:3 от Франция

България няма да играе на олимпиадата в Рио 2016! Волейболистите от националния отбор загубиха още първия гейм от Франция с 19:25 и така и на теория загубиха всички минимални шансове да продължат напред в олимпийската европейска квалификация в Берлин.

Евентуалното си продължаване в турнира минаваше през убедителна победа и голяма разлика в точките.

Селекционерът на България Пламен Константинов направи 3 промени в стартовия състав и пусна в игра Любомир Агонцев, Николай Учиков и Владислав Иванов.

Двубоят България - Франция започна устремно за “петлите”, които поведоха с 5:1. Европейските шампиони дръпнаха с 16:11 при второто техническо прекъсване. България успя да намали до 15:19 след остра атака на Николай Николов през центъра. Ас на Кевин Льо Ру и 21:16 за Франция. Единичен блок на Мирослав Градинаров доведе до резултата до 17:21. Пайп на Тодор Скримов и 18:22. Франция спечели първата част с 25:19 след атака на Николай Льо Гоф.

Въпреки добрата си игра нашите загубиха и втория гейм 20:25. В третия гейм европейските шампиони от Франция бяха още по-убедителни и го спечелиха 25:15.

Това бе последният мач в националния отбор за капитана Владимир Николов.