Българин засенчи шампион във въздуха над Копенхаген

Гари Хънт триумфира пред 35 хиляди зрители в поредното състезание във височинното гмуркане

Британецът Гари Хънт спечели състезанието в Копенхаген от сериите Red Bull Cliff Diving (височинно гмуркане). Пред 35 хиляди фенове на екстремните спортове в датската столица Хънт завърши с 511,60 точки, водейки сънародника си Блейк Олдридж, (476,85 т.) и колумбиеца Орландо Дюк (463,60 т.)

Атлетите демонстрираха уменията си от 30-метровата рампа, изградена върху покрива на местната опера.

От началото на сезона тримата доминират на подиума и затвърдиха челните си позиции в крайното класиране.

Страхотно представяне от 30-метровата рампа направи българинът Тодор Спасов (на първата снимка). Участващият с уайълдкарт на турнира гмуркач завърши 11-ти, като остави зад себе си шампиона от 2013 г. Артьом Силиченко. Тогава руснакът получи оценка, която е най-висока в историята на височинното гмуркане до момента.

"Времето беше студено и доста ветровито, което затрудни повечето от скачачите. Трябваше да се адаптирам и си изпълних трите скока – летящо салто назад, ауербах салто с три позиции и три салта с два винта и половина. Доволен съм от представянето си", коментира Тодор Спасов.

След четири състезания от началото на сезона лидер в генералното класиране продължава да е Гари Хънт, който събра максимален брой точки от Копенхаген.

Орландо Дюк е втори, следван от Блейк Олдридж.

Най-младите спортисти в надпреварата Дейвид Колтури и Джонатан Паредес допълват челната петица.